کارگاه ساخت وب سایت با وردپرس

این روزها به هر کجا که پا بگذارید، اینترنت در آنجا هست، حتی برای رستوران ها نیز فراهم نمودن Wi-Fi رایگان جهت رفاه مشتریان یک الزام شده است. مشتریان نیز به جای آنکه سوال های خود از غذاهای ناآشنای منو رستوران را از گارسون ها بپرسند، سریع با موبایل شان در اینترنت جستجو می کنند. اینترنت دنیایی بزرگ با فرصت های بی نظیر است. آیا شما در این دنیای بزرگ، جایی دارید؟

اینترنت و خدمات مرتبط با آن، آنقدر مهم هستند که سال ۲۰۱۸ و سال های آینده را انقلاب صنعتی چهارم می نامند، چون در تمام عرصه های زندگی، کسب و کار و حتی تفریحات ما حضور خواهند داشت. شاید برایتان جالب باشد که کارخانه های آدیداس (adidas) در حال جایگزینی پرینترهای سه بعدی به جای دستگاه های سنتی دوخت هستند. این کار دلیل مهمی دارد؛ به این دلیل که هیچ کسب و کاری دیگر نمی تواند با روش های سنتی با کسب و کارهای هوشمند رقابت کند.

انقلاب صنعتی چهارم یک زمین بازی برای استارت آپ ها و کسب و کارهایی است که با دانش و فناوری روز آشنا می باشند.

آیا این صحبت ها از بین الملل و پیش بینی آینده آنها، انگیزه در شما ایجاد نمی کند؟ بنابراین بگذارید به عنوان یک مثال ساده از صنعت چاپ در ایران صحبت کنیم. آیا اطلاع دارید که طی ۴ ماه اول سال ۱۳۹۷ و با رشد قیمت ارزها، بسیاری از ناشران کتاب و مجلات، دیگر نمی توانند به چاپ خود ادامه دهند؟ و گروهی از روزنامه ها و مجلات، قیمت خود را دو برابر کرده اند؟ این در حالی است که ناشران دیجیتال که تاثیرپذیری آنها از رشد ارزها ناچیز است، پیشرفت قابل توجهی در این دوران داشته اند.

خب، آشنایی شما با وب و اینترنت در چه حدی است؟ آیا با حضور بیشتر پرینترهای سه بعدی، اینترنت اشیاء، واقعیت های مجازی و افزوده در زندگی و…، کسب و کار شما پا بر جا خواهد ماند؟ آیا شما از فرصت های موجود در بازار بزرگ اینترنت، بهره می برید؟

کارگاه ساخت وب سایت با وردپرس برای دستیابی شما به این گونه اهداف طراحی شده است و شما را با فرآیند ساخت وب سایت، انتشار محتوا، خدمات و محصولات در اینترنت، همگام شدن با تغییرات تکنولوژی و… با زبانی ساده آشنا می نماید. این کارگاه مناسب برای افرادی است که هیچ شناختی با برنامه نویسی وب ندارند و می خواهند از پایه و به صورت مقدماتی شروع نمایند و خودشان بدون وابستگی به سایر افراد، یک وب سایت راه اندازی کنند.

با شرکت در کارگاه ساخت وب سایت با وردپرس، چه توانایی هایی بدست می آورید؟

 • پس از شرکت در کارگاه، شما توانایی راه اندازی هر گونه وب سایت تجاری (شرکتی)، شخصی، فروشگاهی، نمونه کار و… را خواهید داشت.
 • شما توانایی راه اندازی وب سایتی مناسب برای انواع مانیتورهای کوچک و بزرگ، موبایل و تبلت ها را خواهید داشت.
 • در صورتی که کمی ذوق و سلیقه به خرج دهید، می توانید وب سایتی با گرافیک های مختلف و مناسب با روحیات و هویت برند خود بسازید.
 • پس از شرکت در کارگاه، دیگر هرگز وب سایتی قدیمی و از کار افتاده نخواهید داشت و می توانید با پیشرفت تکنولوژی، بروز شوید.
 • شما حتی توانایی راه اندازی وب سایت برای دیگران را نیز کسب می کنید.
 • و…

مهم ترین سرفصل های کارگاه ساخت وب سایت با وردپرس عبارتند از:

 1. مباحث پایه و عمومی راه اندازی وب سایت
  • آشنایی اولیه با اینترنت و وب سایت ها
  • آشنایی با نکات خرید دامین و هاست
  • آشنایی با محیط CPanel
  • آشنایی با محیط دایرکت ادمین
  • آشنایی با تنظیم و نصب وردپرس و دیتابیس
  • آشنایی با محیط مدیریت وردپرس
  • آموزش نوشتن اخبار، مطلب و مقاله در وب سایت و انتشار آنها در اینترنت
  • آشنایی با نحوه نصب قالب ها و شخصی سازی ظاهر وب سایت
  • آشنایی با مهم ترین و پُرکاربردترین افزونه ها
  • و…
 2. مباحث راه اندازی فروشگاه اینترنتی و بازاریابی آنلاین
  • آموزش کامل ساخت فروشگاه اینترنتی برای محصولات فیزیکی
  • آموزش کامل ساخت فروشگاه اینترنتی برای محصولات دانلودی
  • آشنایی با امکانات فنی لازم برای راه اندازی فروشگاه مانند درگاه پرداخت (درگاه های مستقیم و واسطه)، روش های ارسال محصول (پیک، پست سفارشی، پست پیشتاز و…)، محاسبه هزینه ارسال، مالیات و…
  • آموزش صحیح بازاریابی ایمیلی (ایمیل مارکتینگ)
  • آشنایی و ساخت امکانات فنی لازم برای بازاریابی ایمیلی با وردپرس
 3. مباحث مربوط به امنیت و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو (سئو)

با وجود شبکه های اجتماعی چه الزامی به راه اندازی وب سایت است؟

شاید سوال بپرسید که با وجود شبکه های اجتماعی مانند توئیتر، فیسبوک، گوگل پلاس، اینستاگرام و… چرا باید وب سایت داشته باشیم؟ خب؛ پاسخ های گوناگونی برای این سوال وجود دارد. به عنوان نمونه حضور در شبکه های اجتماعی برای جذب مخاطب، نزدیک شدن به مخاطبان، در دسترس بودن و… خیلی عالی است اما رسمی نیست. شما از یک مجموعه معتبر انتظار ندارید که بستری متعلق به خود نداشته باشد. از طرفی دیگر این شبکه های اجتماعی به دلایلی مانند فیلتر شدن، تحریم و… ممکن است پس از مدتی، دیگر در دسترس نباشند.

امکانات کارگاه

نکته اول این است که در پایان کارگاه، مدرک ارائه نمی شود. ما به جای آنکه بخواهیم کلکسیون مدارک شما را افزایش دهیم به دنبال این می باشیم که با برگزاری دوره ای با کیفیت، مهارت، توانایی و درآمد شما را افزایش دهیم.

نکته دوم این است که کارگاه ساخت وب سایت با وردپرس به دو صورت خصوصی و عمومی برگزار می شود. در کارگاه های خصوصی زمان برگزاری کارگاه به انتخاب شرکت کننده می باشد. اما کارگاه های عمومی، در هر فصل یکبار برگزار خواهند شد. ظرفیت هر کارگاه عمومی ۱۰ نفر می باشد و هر شرکت کننده یک کامپیوتر در اختیار خواهد داشت. به همین دلیل از آوردن لپ تاپ خودداری نمایید.

زمان و شهریه برگزاری کارگاه

کارگاه ساخت وب سایت با وردپرس شامل ۸ جلسه ۳ ساعته (۲۴ ساعت) می باشد و همانگونه که بیان شد به دو صورت خصوصی و عمومی برگزار می شود.

شهریه کارگاه عمومی، ۵۰۰ هزار تومان می باشد و روزهای برگزاری کارگاه مطابق با فرم زیر خواهد بود. نکته بسیار مهم در زمینه کارگاه های عمومی این است که در صورت عدم تکمیل ظرفیت ۱۰ نفر، برگزار نمی شوند و شهریه پرداختی مسترد خواهد شد.

شهریه کارگاه خصوصی ۳ میلیون تومان می باشد و روزهای برگزاری کارگاه به انتخاب شرکت کننده خواهد بود. (پس از ثبت نام، واحد آموزش یو سی با شما تماس می گیرد و برنامه ریزی روزها انجام خواهد شد.) اگر شما شرکت هستید و می خواهید در محیط شرکت تان و برای کارمندان تان این دوره برگزار شود، کافی است فقط یک ثبت نام داشته باشید تا کارگاه در محیط شرکت تان و برای هر تعداد نفر برگزار شود. فقط لازم است که در شرکت تان امکانات لازم (مانند کامپیوتر متصل به اینترنت) در اختیار داشته باشید.

برنامه زمانی کارگاه عمومی (فصل تابستان – پاییز)

روز تاریخ ساعت محل برگزاری
ظرفیت
پنجشنبه ها از ۱۵ شهریور ۱۳۹۷
تا ۱۰ آبان ۱۳۹۷
۱۷ الی ۲۰ تهران – سعادت آباد تکمیل گردید.
جمعه ها از ۱۶ شهریور ۱۳۹۷
تا ۱۱ آبان ۱۳۹۷
۹ الی ۱۲ تهران – تجریش تکمیل گردید.
شنبه
دوشنبه
چهارشنبه
از ۶ مرداد ۱۳۹۷
تا ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
۱۶ الی ۱۹ تهران – میدان ولیعصر تکمیل گردید.

تا هم سو شدن با جهان، تنها یک قدم فاصله دارید!

برای این دوره در حال حاضر کلاس جدیدی برگزار نمی شود.

توجه ۱: اطلاعات تکمیلی پس از ثبت نام موفق برای شما ارسال می شود.

توجه ۲: در صورتی که برای کارگاه خصوصی می خواهید شهریه را به صورت اقساط پرداخت نمایید، یا با توجه به تکمیل ظرفیت سریع روزهای خوب کارگاه های عمومی تصمیم دارید برای کارگاه آینده پیش ثبت نام نمایید، از طریق فرم تماس با یو سی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *